Sütik és webjelzők kezelésével kapcsolatos tájékoztató

A sütit, illetve webjelzőt a Hauser Lajos Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola (8409 Úrkút, Rákóczi u. 42. adószám: 15838894-1-19 e-mail cím: hauser.urkut@gmail.com; telefonszám:06-88/507-060) urkutiskola.eoldal.hu domain alatt működő honlapja helyezi el.

A honlap fő oldalának meglátogatásakor felugró ablakban tájékoztatást kap arról, hogy a honlap meglátogatása esetén a számítógépén és/vagy mobil eszközén süti, illetve webjelző kerül elhelyezésre.

  1. Süti és webjelző

A süti betűkből és számokból álló kis információs-csomag. A Hauser Lajos Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola webszervere a sütit automatikusan megküldi a böngészőjének a honlap első alkalommal történő meglátogatásakor. A számítógépe vagy mobil eszköze eltárolja a sütit. A böngésző a honlap következő alkalommal történő meglátogatásakor visszaküldi a sütit az intézmény webszervere részére. Az intézmény webszervere a megküldött adatok alapján azonosítani tudja a sütit küldő számítógépet vagy mobil eszközt és a megküldött sütiket megfelelően össze tudja kapcsolni.

A webjelző a honlapon elhelyezett kisméretű, általában észrevehetetlen, kép. A webjelzők elhelyezésével a honlapon végzett műveletei követhetők és a nyert adatokból statisztika készíthető.

  1. Sütik és webjelzők típusa

A Hauser Lajos Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola olyan sütit/webjelzőt helyez el, amely a böngésző bezárásakor automatikusan törlődik (ún. munkamenet süti), illetve olyan sütit/webjelzőt is elhelyez, amely a böngésző bezárását követően is gyűjt adatokat.

  1. Sütik és webjelzők elhelyezésének célja

Az intézmény a sütiket és webjelzőket annak érdekében helyezi el a honlapon, hogy a weboldal használati adatait igény szerint kigyűjthesse.

  1. Sütik és webjelzők elhelyezésének tiltása

Ha Ön meg kívánja tiltani, hogy sütit vagy webjelzőt helyezzenek el a számítógépén vagy mobil eszközén, akkor ezt a böngészője beállítások menüpontja alatt teheti meg. Ha Ön a sütik és webjelzők használatát megtiltja, akkor lehetséges, hogy a honlap egyes funkcióit nem tudja használni.

A következő linkre kattintással tudhat meg bővebb információt arról, hogy

a Microsoft Explorer böngészőben hogyan törölheti, tilthatja le vagy engedélyezheti a sütiket: https://support.microsoft.com/hu-hu/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies