Papírgyűjtés

 Miért fontos a papírgyűjtés?

„Amit a Természet évmilliárdok alatt létrehozott,

azt az Ember rövid idő alatt, szép egyenletesen elteríti a Földön.”

(Rittenbacher Ödön)

Október 5- 6-án az általános iskola papírgyűjtést szervezett. Az iskolai  papírgyűjtések  jelentőségét  három  kulcsszóval lehet jellemezni.  –   KÖRNYEZETTUDATOS, GAZDASÁGOS ÉLETMÓD, ÚJ RAHASZNOSÍTÁS!

Fontos kulcsszavak a jövőnk szempontjából. Vajon a felnövekvő nemzedék mennyire érzi ezeket magáénak? Az iskolák szerepe e tekintetben különös jelentőséget kapott.

Az iskolai környezetvédelmi oktatás, a szervezett papírgyűjtés tudatosítja a gyerekekben, hogy a hulladék nagy része (mint nyersanyag) ÉRTÉK. Ezért tartjuk fontosnak, hogy a gyerekekbe már kisgyermek korban, vagy oktatás keretében mindez tudatosuljon.